Klub tisícerých aktivit

DOBROČINNÝ OBCHOD 

Po vzoru anglických charity shops jsme se rozhodli v květnu 2016 otevřít náš Dobročinný obchod. Ve světě se jedná o zažitý způsob získávání finančních prostředků. Sortiment těchto obchodů sestává výhradně z darů veřejnosti. Zisky jdou po uhrazení provozních nákladů na sociální účel. U nás je tímto účelem dofinancování sociálně aktivizačních služeb a materiální pomoci pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi z Čelákovic a okolí. Smyslem je pomoc rodinám s problémy, které nejsou samy schopny překonat a předcházet tak negativnim vlivům na rodiny i jejich okolí.

 

PŘIJÍMÁME

Naším primárním cílem je získat finanční prostředky prodejem použitých i nových věcí. Přijímáme věci funkční, čisté, vyprané, neděravé, prostě takové, jaké byste si sami rádi koupili. 
Rodinám v tíživé sociální situaci poskytujeme přímou pomoc z přebytků obchůdku.

Co můžete přinést:

- dárkové předměty

- oblečení

- hračky a potřeby pro děti

- modní doplňky - kabelky, bižuterie

- keramiku,  sklo, porcelán

- sportovní potřeby

- domácí potřeby a textil

- obrazy, CD, DVD

- apod.

AKTUALITY

Od 15. 3. 2021 je obchůdek otevřen pro příjem věcí. Věci je možné nosit po domluvě na tel. 776 308 422, tak abychom zajistili plynulý provoz a Vaše bezpečí. V dalších týdnech připravujeme otevření také pro prodej, dle epidemiologické situace nejprve formou výdejního okénka. O otevření Vás budeme včas informovat.

KDE:

na zahradě Routy, Sedláčkova 107, Čelákovice

 

Jak můžete pomoci? 

 

-  přijďte s věcným darem (Darujte nám hezké a čisté věci. Prozatím nemáme zázemí ani sílu zboží mýt či opravovat. Pokud není v pořádku, nenajde kupce a tak pozbývá smyslu. Prosíme, zvažte kvalitu věcí a noste nám takové, o kterých si myslíte, že jsou prodejné.)

-  přijďte si nakoupit

-  přijďte k nám prodávat nebo třídit zboží (vítáme dobrovolníky)

  

Jde 100 % částky na sociální účely? 

Snažíme se chovat co nejekonomičtěji. Z celkových získaných prostředků je ale potřeba zaplatit provozní náklady. Vše ostatní jde na sociální účely. V obchodě prodávají ženy, na jejichž zaměstnání jsme získali dotaci anebo neplacení dobrovolníci, a tak nám v tomto bodě neplynou žádné další výdaje. Položky na prodej jsou získávány zdarma. Zboží proto prodáváme za velmi nízké ceny. 

 

Renata Parchomej, 776 308 422

 

Přihlašte se k odběru newsletteru

Chcete být informováni o tom, co pro vás ROUTA připravuje? Co je u nás nového, jaké aktivity plánujeme pro děti, pro rodiče, pro celé rodiny? Přihlašte se k odběru newsletteru, který vám poskytne přehled všech novinek.