Rodina v obtížné situaci

DOBROČINNÝ OBCHOD

Po vzoru anglických charity shops jsme se rozhodli v květnu 2016 otevřít náš Dobročinný obchod. Ve světě se jedná o zažitý způsob získávání finančních prostředků. Sortiment těchto obchodů sestává výhradně z darů veřejnosti. Zisky jdou po uhrazení provozních nákladů na sociální účel. U nás je tímto účelem dofinancování sociálně aktivizačních služeb a materiální pomoci pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi z Čelákovic a okolí. Smyslem je pomoc rodinám s problémy, které nejsou samy schopny překonat a předcházet tak negativnim vlivům na rodiny i jejich okolí.

Začali jsme prodejem oblečení a drobného spotřebního zboží ze stanu.  Z toho vznikla potřeba oblečení třídit. K tomu se nám podařilo získat pár dobrovolníků, kteří z odpadu vytvářejí savý materiál pro firmu SUB - závod 08 TOS Čelákovice, která nám poskytuje další podporu.

Na základě pomoci dobrovolníků z řad veřejnosti i místních skautů se nám podařilo upravit zahradní prostory na místo vhodné k prodeji. Od prosince jsme tedy pod pevnou střechou.

Děkujeme tímto  dobrovolníkům, kupujícím a sponzorům za všechnu podporu.

KDE: na zahradě Routy, Sedláčkova 107, Čelákovice

KDY: 

NOVĚ duben - červen

úterý 10 - 18 hod

čtvrtek 13 -18 hod

AKTUALITY

Během prázdnin plánujeme drobné úpravy v interiéru tak, aby pro vás byl nákup příjemnější.

PŘIJÍMÁME

Naším primárním cílem je získat finanční prostředky prodejem použitých i nových věcí. Přijímáme věci funkční, čisté, vyprané, neděravé.  
Rodinám v tíživé sociální situaci poskytujeme přímou pomoc z přebytků obchůdku.

Co můžete přinést:

-  dárkové předměty

-  hračky a potřeby pro děti

-  modní dopňky - kabelky, bižuterie

-  keramiku, sklo, porcelán

-  sportovní potřeby

-  domácí potřeby a textil

-  obrazy, CD. DVD

-  apod.

 S vaší pomocí se nám daří stále udržovat obchod v provozu. Příjmy za období leden - duben činily 31 814,-.

Tato částka byla použita v souladu s naším cílem na financování sociální pomoci. Proplatili jsme účet za elektřinu rodině s dětmi, pořídili dětskou obuv, přispěli na školní pomůcky, hygienické potřeby či speciální výživu pro děti. Menší částkou spolufinancujeme sociální služby, které poskytujeme rodinám. Dále byla 12x poskytnuta přímá materiální pomoc z vašich darů.

Jako správní hospodáři část prostředků máme v záloze na neočekáváné výdaje a okamžitou intervenci v rodinách klientů.

Děkujeme vám za spolupráci na dobrém díle. 

Poděkování dárcům, obsluze i dobrovolníkům si můžete přečíst ZDE.

 

Jak můžete pomoci?

 

-  přijďte s věcným darem (Darujte nám hezké a čisté věci. Prozatím nemáme zázemí ani sílu zboží mýt či opravovat. Pokud není v pořádku, nenajde kupce a tak pozbývá smyslu. Prosíme, zvažte kvalitu věcí a noste nám takové, o kterých si myslíte, že jsou prodejné.)

-  přijďte si nakoupit

-  přijďte k nám prodávat nebo třídit zboží

 

Jaký je náš cíl?

 

- poskytovat finanční a hmotnou pomoc potřebným rodinám z Čelákovic a okolí

-  nabízet místo vzájemné materiální pomoci

-  propojovat obyvatele našeho města při komunitních akcích

-  řešit sociální problémy města prostřednictvím místní organizace

 

Jde 100% částky na sociální účely?

 

Snažíme se chovat co nejekonomičtěji.Z celkových získaných prostředků je ale potřeba zaplatit provozní náklady. Vše ostatní jde na sociální účely. V obchodě prodávají ženy, na jejichž zaměstnání jsme získali dotaci anebo neplacení dobrovolníci, a tak nám v tomto bodě neplynou žádné další výdaje. Položky na prodej jsou získávány zdarma. Zboží proto můžeme prodávat za nízké ceny. Jakmile se vyberou prostředky na avizovaný účel, zvolíme další konkrétní cíl v oblasti sociální pomoci.

  

 Kontakt: Dita Kořínková tel. 608 031 970

korinkova.routa@gmail.com

 

Přihlašte se k odběru newsletteru

Chcete být informováni o tom, co pro vás ROUTA připravuje? Co je u nás nového, jaké aktivity plánujeme pro děti, pro rodiče, pro celé rodiny? Přihlašte se k odběru newsletteru, který vám poskytne přehled všech novinek.