O nás

Rodinné centrum Routa

 

Logo ROUTA

Rodinné centrum Routa, o.s. založily v roce 2008 členky Mateřského centra Čelákovice, jimž v té době již odrostly děti a jejich rodiny začaly mít jiné potřeby než v předchozích letech, kdy byly děti úplně malé.

Cílem sdružení je podpora rodin s dětmi z Čelákovic a okolí. Pořádáním akcí pro celé rodiny se snažíme rodičům nabídnout program pro volný čas a seznámit se s dalšími rodinami, které žijí ve stejném regionu, často ve stejném městě, mají podobně staré děti a které řeší podobné problémy.

Oblasti přilehlé k Praze bývají označovány za noclehárny, protože jejich obyvatelé jezdí každý den za prací do metropole. Proto se ROUTA stále více soustředí na slaďování pracovního a rodinného života a prosazování principu rovných příležitostí žen a mužů. Z rozhovorů s rodiči a dotazníkových šetření známe potřeby obyvatel Čelákovic a okolí, i z vlastní zkušenosti víme, co v našem regionu vázne. Spolupracujeme s rodinami, místní samosprávou i lokálními zaměstnavateli. Podařilo se nám získat finanční podporu z ESF a státníh rozpočtu ČR na projekt Rodina a práce pro Čelákovice, navazující Slaďování rodiny a práce – šance pro Čelákovice a projekt Podporujme podnikatelky Polabí!.

Naše vzdělávací a informační činnost je zaměřena na podporu rodin s dětmi, pozitivní rodičovství, partnerství, aktivní otcovství, mezigenerační vztahy a stále více i na podporu náhradního rodičovství. V rámci sdružení ROUTA dluhodobě působí  klub Táta v akci a Klub  náhradních  rodin.

Podílíme se na přípravě volnočasových aktivit pro děti, na organizaci jednorázových akcí pro veřejnost a v partnerství s MC Čelákovice pořádáme kurzy plavání pro kojence, batolata a předškoláky v Čelákovicích.  

Máme velmi dobré vztahy s Mateřským centrem Čelákovice a partnerství s ním nám přináší další možnosti uplatnění.  Toto spojení prospívá oběma stranám: mateřské centrum nám zatím zajišťuje prostor a důvěryhodnou základnu, ROUTA se stará o větší pestrost služeb a inovace se zaměřením na děti předškolního a mladšího školního věku i na celé rodiny.

Naše činnost má podporu města Čelákovice a společně s mateřským centrem se snažíme o prohloubení spolupráce s městem v oblasti rodinné a sociální politiky.

Tým ROUTA 

Tým RC ROUTA. Mnoho dalších pracuje pro sdružení dobrovolně. Máte-li chut se k nám připojit, kontaktujte nás!

 

Výroční zprávy

Výroční zpráva 2010.pdf

Výroční zpráva 2011.pdf

Výroční zpráva 2012.pdf

Výroční zpráva 2013.pdf

Výroční zpráva 2014.pdf

Výroční zpráva 2015.pdf

Výroční zpráva 2016.pdf

Výroční zpráva 2017.pdf

Výroční zpráva 2018.pdf

 Výroční zpráva 2019.pdf

Přihlašte se k odběru newsletteru

Chcete být informováni o tom, co pro vás ROUTA připravuje? Co je u nás nového, jaké aktivity plánujeme pro děti, pro rodiče, pro celé rodiny? Přihlašte se k odběru newsletteru, který vám poskytne přehled všech novinek.