Diskriminace

Máte problém v zaměstnání? Pomůže Vám náš aktualizovaný poradce pro oblast diskriminace v zaměstnání. 

Routa vydává aktualizovanou publikaci Diskriminace pro zaměstnance, která přehledně shrnuje, které zákony se tomuto problému v České republice věnují a jakou konkrétní pomoc Vám přinášejí. Metodika nabízí základní popis legislativních norem věnujících se diskriminaci, informace o zakotvení v evropské legislativě a také konkrétní příklady z praxe. Příručka obsahuje i informace o tom, co diskriminací rozhodně není a také co vše musíte promyslet, když chcete něco se svojí situací udělat. Součástí publikace jsou i vzory podání. Pokud se rozhodnete problémy s diskriminací na trhu práce řešit, není to jednoduché. Ale publikace Routy Vám ukáže, že na to rozhodněte nejste sami a můžete najít pomocnou ruku.

Ke stažení zde. 

 

Minimum pro zaměstnavatele v oblasti diskriminace na pracovišti 

Pokud jste manažerkou/manažerem ve firmě, nebo řídíte svoji vlastní společnost a máte zaměstnance, musíte vědět, ve kterých situacích se můžete vystavit riziku a porušujete legislativu. Kdy to hrozí a jaké konkrétní kroky udělat, abyste se toho vyvarovali, představuje aktualizovaná metodika Routy, která se zaměřuje na oblast diskriminace na pracovišti. Vedle právního minima publikace obsahuje příklady z praxe a také zkušenosti jiných zaměstnavatelů, které Vám napoví, jak se pojistit proti obvinění z diskriminace.

Ke stažení zde.

Přihlašte se k odběru newsletteru

Chcete být informováni o tom, co pro vás ROUTA připravuje? Co je u nás nového, jaké aktivity plánujeme pro děti, pro rodiče, pro celé rodiny? Přihlašte se k odběru newsletteru, který vám poskytne přehled všech novinek.