Novinky

REALIZACE PROJEKTU BYLA UKONČENA 31. 1. 2019. DĚKUJEME VŠEM ÚČASTNÍKŮM ZA AKTIVITU A NADŠENÍ!

 

Přečtěte si rozhovor s Janou Krausovou, jednou ze zakladatelek rodinného centra ROUTA a členkou týmu našeho projektu!

Čtěte zde.

 

Slavnostní ukončení programu Manažerská akademie pro ženy

Manažerská akademie pro ženy (MAŽ), intenzivní roční motivačně-vzdělávací program určený pro ženy v nižším a středním managementu, úspěšně završila „Snídaně se šéfkou“. Akce, která se konala dne 24. května 2018 v Evropském domě v Praze 1, se zúčastnilo 23 absolventek MAŽ a jejich mentorek – seniorních manažerek, lektorský a projektový tým a zajímaví hosté. Snídaně se šéfkou se konala pod záštitou paní Dany Kovaříkové, vedoucí zastoupení Evropské komise v České republice.

Manažerská akademie pro ženy se konala ve dvou cyklech: na podzim roku 2017 a na jaře 2018. Zúčastnilo se jí celkem 23 žen, které: 1) měly přestávku v kariéře a chtějí se do manažerské pozice vrátit; 2) k manažerské pozici směřují, nebo v ní čerstvě jsou; 3) v manažerské pozici působí a chtějí se v ní rozvíjet. Podívejte se na fotografie z akce.

Součástí MAŽ byl také oceňovaný a velmi úspěšný mentoringový program, na kterém se podílelo 17 úspěšných seniorních manažerek z podnikatelské i veřejnoprávní sféry, které se staly vzory a inspirací pro účastnice MAŽ. Mentorky byly všem účastnicím „šité na míru“.

Tisková zpráva k akci Snídaně se šéfkou: zde

Fotografie z akce: zde

 

 

Minimum pro zaměstnavatele v oblasti diskriminace na pracovišti 

Pokud jste manažerkou/manažerem ve firmě, nebo řídíte svoji vlastní společnost a máte zaměstnance, musíte vědět, ve kterých situacích se můžete vystavit riziku a porušujete legislativu. Kdy to hrozí a jaké konkrétní kroky udělat, abyste se toho vyvarovali, představuje aktualizovaná metodika Routy, která se zaměřuje na oblast diskriminace na pracovišti. Vedle právního minima publikace obsahuje příklady z praxe a také zkušenosti jiných zaměstnavatelů, které Vám napoví, jak se pojistit proti obvinění z diskriminace.

Ke stažení zde.

Máte problém v zaměstnání? Pomůže Vám náš aktualizovaný poradce pro oblast diskriminace v zaměstnání. 

Routa vydává aktualizovanou publikaci Diskriminace pro zaměstnance, která přehledně shrnuje, které zákony se tomuto problému v České republice věnují a jakou konkrétní pomoc Vám přinášejí. Metodika nabízí základní popis legislativních norem věnujících se diskriminaci, informace o zakotvení v evropské legislativě a také konkrétní příklady z praxe. Příručka obsahuje i informace o tom, co diskriminací rozhodně není a také co vše musíte promyslet, když chcete něco se svojí situací udělat. Součástí publikace jsou i vzory podání. Pokud se rozhodnete problémy s diskriminací na trhu práce řešit, není to jednoduché. Ale publikace Routy Vám ukáže, že na to rozhodněte nejste sami a můžete najít pomocnou ruku.

Ke stažení zde.
 

 

1. ledna 2018 

PF 2018 - ReStartujte se s ROUTOU!

Vážení a milí,

projekt ReStartuj kariéru s Routou se brzy přehoupne do své druhé poloviny a my již můžeme tak trochu bilancovat. Na začátku jsme si řekli, že chceme inspirovat, motivovat, sdílet, vzdělávat a radit a jsme moc rádi, že se nám to dle Vašich reakcí daří. Chceme být místem, kde si uděláte čas sami pro sebe, pro uskutečnění svých přání, plánů, čas pro svůj osobní i profesní růst, prostor pro nastartování skutečné změny. Ohlasy našich účastníků si můžete přečíst zde

I když jsme před časem přivítali našeho stého účastníka, pro Ty z Vás, kteří o účasti zatím jen uvažují, máme dobrou zprávu:  stále se můžete hlásit do našich motivačních, jazykových, počítačových i manažerských vzdělávacích seminářů a workshopů či k individuálnímu poradenství. Přijímáme přihlášky na jaro i podzim 2018, všechny termíny již nyní najdete na našem webu, k dispozici jsou dopolední, večerní i víkendové termíny. Můžete také využívat služby našeho Infocentra Kariérový ReStart, jako je  veřejný internet, zapůjčení počítače, knihovna či odborné materiály. Všechny aktivity a služby projektu jsou poskytovány zdarma. Projekt je určen pro rodiče – ženy i muže – zaměstnané, nezaměstnané i na mateřské/rodičovské dovolené. Bližší informace a přihlášky: www.restartujkarieru.cz, facebook @ReStartujkarieru.

Leden bývá měsícem nových začátků, nových cílů, nových předsevzetí – tak proč je neuskutečnit právě s námi! (Re)startujte se s námi! Začít můžete třeba už 24. ledna na praktickém semináři "Jak hledat a najít zaměstnání (nejen) po mateřské/rodičovské dovolené"

Přejeme Vám jménem rodinného centra ROUTA i projektu ReStartuj kariéru s ROUTOU! krásný adventní čas a pokojné Vánoce a těšíme se na setkání s Vámi v novém roce 2018!

Tým projektu ReStartuj kariéru s ROUTOU!

20. září 2017

Využijte poslední volná místa v kurzu Sociální média v angličtině. Získáte a procvičíte slovní zásobu a jazykové dovednosti potřebné k ovládání nejznámějších sociálních sítí a platforem a dozvíte se, jak efektivně využívat možnosti internetu v anglickém jazyce. Kurz probíhá ve 2 lekcích ve středu 25. 10. a 1. 11. 2017 v prostorách RC ROUTA, Sedláčkova 107, Čelákovice. 

30. srpna 2017

PRÁZDNINY KONČÍ, Váš RESTART může ZAČÍT! Restartujte se s námi!

Vítáme Vás po prázdninách opět na palubě! Pevně věříme, že jste si odpočinuli a načerpali spoustu energie! Vykročte s novým školním rokem na cestu opravdových změn, na nic nečekejte a restartujte se s námi! 

Využijte poslední volná místa v podzimních kurzech angličtiny (AJ pro finanční praxi - večerní kurz pro zaměstnané rodiče pracující v oblasti financí, Jak prezentovat v AJ – propojení prezentačních dovedností se slovní zásobou v AJ, Správa sociálních médií v AJ). Těšit se můžete také na praktické IT kurzy, motivační a vzdělávací workshopy a semináře, program Manažerská akademie pro ženy zaměřený na rozvoj manažerských dovedností, ReStart Klub rodina a práce pro ženy vracející se do zaměstnání po RD. 

POZOR! Už nyní přihlašujeme na rok 2018! Podívejte se na kompletní přehled našich aktivit a vybírejte :-)

Účast zdarma, hlídání dětí zajištěno. Kurzy jsou určené pro rodiče s malými dětmi, zaměstnané i na MD/RD, ženy nezaměstnané a pro všechny, kteří hledají či chtějí měnit práci. 

Přihlášky a informace: Infocentrum Kariérový ReStart, tel.: 608 723 465, restart.routa@gmail.com

30. června 2017

Vážení a milí,
začínají prázdniny a my bychom Vám chtěli, ještě než se rozjedete do všech světových stran, poděkovat za dosavadní přízeň, účast na seminářích, spolupráci, sdílení... Bylo to s Vámi skvělé, inspirativní, motivující. Dovolte, abychom se s Vámi podělili o několik čísel: od února se Vás přihlásilo již 75 - což je opravdu krásné číslo, odkonzultovali a odkoučovali jsme přes sto hodin, proběhly čtyři kurzy angličtiny, pět motivačních kurzů, podpůrná skupina ReStart Klub rodina a práce, bilanční a pracovní diagnostika, včetně manažerské, Vaše průměrné hodnocení kurzů je 1,2 (slovní hodnocení našich kurzů naleznete zde). 

Pro nás je však nejdůležitější, že jsme Vás inspirovali a motivovali ke skutečným změnám, že jste si díky nám uvědomili, co je pro Vás opravdu důležité, našli odvahu a začali to realizovat, že jste si díky nám našli práci nebo se na hledání dobře připravili (ano, skutečně tomu tak je a dokonce na částečné úvazky v okolí bydliště!), nebo že jste našli alespoň směr, kterým se chcete dál rozvíjet a že jste si vytvořili nová přátelství a nové kontakty… A to nás moc těší, děkujeme Vám, protože bez Vás by náš projekt nebyl takový, jaký je… A pro Ty, kteří se chystají zapojit a ještě váhají – ozvěte se nám co nejdříve, protože kapacita kurzů se rychle plní. Těšíme se na setkání s Vámi opět v září, čekají na Vás zbrusu nové jazykové a IT kurzy, Manažerská akademie pro ženy a další zajímavé aktivity.

Přes prázdniny je naše Infocentrum otevřené na objednání, takže pokud budete potřebovat, volejte na naše telefonní číslo nebo si rezervujte čas emailem… Krásné prázdniny Vám přeje tým projektu ReStartuj Kariéru s Routou! Markéta, Lucka a Jana

12. června 2017

Termíny kurzů angličtiny na podzim 2017 vypsány! Kapacita se rychle plní, proto si svá místa včas rezervujte
Kurzy probíhají jako součást „balíčku“ vzdělávacích a motivačních aktivit, každý účastník absolvuje minimálně 40 hodin projektových aktivit dle svého výběru. Kurzy jsou určeny pro rodiče s malými dětmi, zaměstnané i na MD/RD, ženy nezaměstnané a pro všechny, kteří hledají práci. 

26. května 2017

26. 5. 2017skončil ReStart Klub rodina a práce, pravidelné skupinové setkávání žen s cílem zvýšit naše šance na úspěšný návrat na trh práce, uvědomit si silné stránky a talenty, kam chceme směřovat, a to nejen v profesní oblasti, a být dobře připraveny na návrat do práce. Bylo to skvělé, sešly jsme se úžasná parta talentovaných, kreativních, otevřených a inspirativních žen, navázaly jsme nové kontakty a nová přátelství, získaly jsme pocit, že v „tom nejsme samy“, vzájemně se podporovaly, sdílely, učily se a dokonce našly nová zaměstnání a pustily se do úplně nových věcí. Prostě jsme se restartovaly :-) Bylo nám spolu opravdu dobře a slíbily jsme si, že jsme se na našem závěrečném setkání neviděly naposledy.

„Klub mi přinesl strašně moc, posunul mě o mnoho úrovní,  co se týká sebepoznání, donutil mne přemýšlet sama o sobě, co chci, vybrat si oblast, kam chci směřovat a jak toho dosáhnout. Uvědomila jsem si, jako obrovskou hodnotu a váhu mají rodičovské kompetence a jaký význam má slaďování rodinného, pracovního a osobního života. Lektorka nám napomáhala odkrývat to nejlepší, co v nás je a dodávala potřebnou sebedůvěru a odvahu pustit se do skutečných změn. Určitě bych ReStart Klub rodina a práce doporučila všem ženám, které jsou na MD/RD nebo po ní a tato témata řeší“.

Další ReStart Klub plánujeme na rok 2018 (jaro, zima), neváhejte proto a přihlašujte se už nyní, kapacita se rychle zaplňuje. Můžete se těšit na témata jako rodičovské kompetence aneb co nás naučila rodina, jak hledat svůj potenciál a směr, kterým se dál ubírat, jaké jsou naše hodnoty v práci, jak se správně rozhodovat, jak nastartovat svoji akceschopnost, jak psát životopis, motivační dopis, kde a jak hledat práci, jak obstát u pohovoru, říci si o plat a reagovat na nepříjemné nejen diskriminační otázky, co pomáhá při slaďování rodiny a práce, co nám naopak brání a jak nakládat se stresem a předcházet syndromu vyhoření. Všechna setkání jsou vedena intenzívní zážitkovou, kreativní, motivační, podpůrnou a pozitivní formou. Těšíme se na Vás!

 

Fotografie z prvního cyklu ReStart Klubu rodina a práce najdete zde.

18. dubna 2017

Můžete se přihlašovat na praktický seminář Světem paragrafů rodiny a práce aneb pracovně-právní minimum pro osoby pečující o děti a závislé osoby, který se koná 30. května 2017 od 8:30 hod. v Dětském centru Dráček v Nehvizdech.

 

20. března 2017

Startují kurzy anglického jazyka zdarma! Podívejte se na naši nabídku a přihlašte se ještě dnes!

1. 2. 2017

NOVÝ ROK JE TU! RESTARTUJTE SE S NÁMI!

Vážení a milí,
vánoční dárky už jsou rozbaleny, cukroví snědeno a sváteční nálada Vánoc už pomalu vyprchává…My však pro Vás máme ještě jeden „dárek“… Dárek, který si můžete rozbalovat a „užívat“ během následujících dvou let… S příchodem nového roku jsme pro Vás totiž připravili úplně nový projekt s názvem ReStartuj kariéru s ROUTOU! Projekt, kterým Vás chceme inspirovat a provázet k nastartování skutečných změn. Projekt, díky kterému si uděláte čas sami pro sebe, pro uskutečnění svých přání, plánů, čas pro svůj osobní růst. Leden bývá měsícem nových začátků, nových cílů, nových předsevzetí – tak proč je neuskutečnit právě s námi! (Re)startujte se s námi!

Na co se vlastně můžete v projektu těšit? Připravili jsme pro Vás nejen individuální poradenství (profesní, kariérové, psychologické, právní), ale i řadu kurzů, seminářů a workshopů – všechny mají jedno společné, jsou interaktivní, zážitkové, vycházejí z praxe, odrážejí Vaše potřeby a přání. Zapomeňte na nudné přednášky a suché teorie, Vy budete tím, kdo bude tvořit…

• Jste na mateřské či rodičovské dovolené a chcete na sobě stále pracovat a být „in“? Nebo se právě chystáte po rodičovské do (staro)nové práce a máte obavy, jak to zvládnete?
• Poohlížíte se po práci nové? Cítíte, že potřebujete ve své stávající práci změnu? Cítíte se vyhořelí? Rádi byste například změnili obor či začali dělat úplně něco nového, ale nevíte, zda „na to máte“, nevěříte si nebo nevíte, jak na to?
• Nestíháte a máte pocit, že nemáte čas ani na práci ani na rodinu, natož na sebe, a že neděláte nic „pořádně“? Potřebujete poradit s ukončením pracovního poměru nebo s tím, že se k Vám zaměstnavatel nechová právě fér?
• Chcete si nacvičit výběrový pohovor, připravit skvělý životopis a motivační dopis a umět si říci o flexiúvazek?
• Jste žena ve vedoucí pozici nebo se do ní (staro)nově chystáte a potřebujete si „vypilovat“ své manažerské dovednosti či se inspirovat od jiných, zkušených žen ve vedoucí pozici, jak řeší své manažerské starosti?
• Chcete se posunout z kategorie pasivních angličtinářů do kategorie aktivních nebo alespoň těch, kteří se nebojí „mluvit“?• „Bojujete“ se svým počítačem či virtuálním světem, hodně jste v oblasti IT zapomněli nebo se chcete jen zdokonalit? 

To je vskutku hodně otázek…. Pokud však aktuálně některé z těchto oblastí řešíte či budete řešit, my máme návod, jak na to.

Přihlásit se můžete, pokud jste rodič s malými dětmi do 15 let, jste na či po MD/RD, jste nezaměstnaná žena, ve výpovědi či plánujete ukončit svůj pracovní poměr, jste osoba pečující, jste žena zaměstnaná či chystající se do vedoucí pozice. Stačí, když patříte do jedné z uvedených kategorií. 

Je nám jasné, že s malými dětmi je někdy těžké se takových akcí účastnit, obzvláště když nemáte hlídání nebo že nemáte čas přes den, když chodíte do práce. Proto jsme aktivity přizpůsobili, hlídání zajistíme, časy aktivit prakticky nastavíme (budou dopoledne, odpoledne i o víkendu), někdy přijedeme i za Vámi do jiného města, i když v Čelákovicích máme krásné nové prostory (nechte se překvapit). A když se budete chtít přijít podívat, informovat, půjčit knížku či zajít na internet či na čaj, stavte se v našem Informačním a asistenčním centru Kariérový ReStart v Čelákovicích na adrese Sedláčkova 107. Od 15.2.2017 tam budeme každou středu 8 – 16 a pátek 8 – 15.

Startujeme od února 2017.

Přejeme Vám, aby Váš rok 2017 byl přesně takový, jaký ho Vy sami chcete mít, a těšíme se, že se společně uvidíme na našich akcích. My je chceme mít skvělé, a k tomu potřebujeme právě Vás.

Vaše ROUTA a tým projektu ReStartuj kariéru s ROUTOU!

Přihlašte se k odběru newsletteru

Chcete být informováni o tom, co pro vás ROUTA připravuje? Co je u nás nového, jaké aktivity plánujeme pro děti, pro rodiče, pro celé rodiny? Přihlašte se k odběru newsletteru, který vám poskytne přehled všech novinek.