Firma s otevřenou náručí

Soutěž Firma s otevřenou náručí

Soutěž Firma s otevřenou náručí ocenila podniky z regionu Střední Polabí, které svým zaměstnancům umožňují slaďovat potřeby pracovního a rodinného života. Cílem bylo ocenit a zviditelnit firmy, které nejen respektují pracovní práva svých zaměstanců a zaměstnankyň, ale zároveň jim nabízejí řadu dalších opatření, díky nimž si mohou dovolit pracovat matky malých dětí, znevýhodněné osoby nebo třeba lidé, kteří doma pečují o staré rodiče. 

Kandidáty hodnotila sedmičlenná porota, v níž zasedla poslankyně Nina Nováková, zástupce města Čelákovice, partnerské firmy FV Plast, a.s., Krajské hospodářské komory Střední Čechy, RC ROUTA a projektu Slaďování rodiny a práce - šance pro Čelákovice.

Předání cen Firma s otevřenou náručí

1. místo

Kooperativa pojišťovna, a.s. VIG., pobočka v Čelákovicích a v Brandýse nad Labem (147,5 bodů)
Porotu zaujala především tím, že nabízí sdílené pracovní místo a částečné úvazky. Zaměstnanci mají možnost využít rekreační zařízení za zvýhodněnou cenu. Ženy na rodičovské dovolené mohou docházet na firemní akce a absolvovat firemní vzdělávání.

2. místo

Česká spořitelna, a.s., pobočka v Čelákovicích (125,5 bodů)
Porotu přesvědčila tím, že nabízí flexibilní formy práce v rámci programu Diversitas a programu pro rodiče na a po mateřské/rodičovské dovolené. Rodiče mohou také využít příspěvek na hlídání dětí po návratu z rodičovské. 

3. místo

CMC Graduate School of Business, o.p.s. (117,5 bodů)
Porota ocenila, že zaměstnanci mají možnost částečných úvazků a práce z domova při krátkodobé nemoci dítěte. Firmě se vyplácí zaměstnávat matky na a po rodičovské dovolené pro jejich vysokou efektivitu. Vedení firmy považuje za důležité mít v týmu i zaměstnance a zaměstnankyně po padesátce, kteří čelí na českém trhu práce znevýhodnění.

Porota se spontánně rozhodla udělit také tři čestná uznání. Chtěla tak veřejně ocenit lokální firmy, které narozdíl od těch s celostátní působností nemají tak strategicky propracované plány slaďování, nicméně se snaží potřeby svých zaměstnanců a zaměstnankyň respektovat a mohou sloužit jako dobrý příklad pro ostatní zaměstnavatele v regionu.

Čestné uznání

Jídelna Popelka s.r.o.
Porotu zaujalo, že firma nabízí flexibilní formy práce pro zapojení do externě organizovaných cateringových akcí. To je přínosné pro ty zaměstnance, kteří pečují o děti nebo jiné rodinné příslušníky. Firma také pořádá akce pro zaměstnance s dětmi: na jaře dětský den a v zimě maškarní bál.

Mateřská škola Ekolandia
Porota ocenila, že Ekolandia umožňuje práci na částečný úvazek a zaměstnanci mají možnost umístit své děti do školky zdarma. Firma zároveň působí jako sociální podnik, zaměstnává nezaměstnané a mládež opouštějící dětské domovy.

S-farma s.r.o., provozovatel lékárny BENU v Čelákovicích
Porotě se líbilo, že firma nabízí částečné úvazky a flexibilní formy práce pro své zaměstnankyně. Firma funguje na principu malé rodinné firmy a je možné se dohodnout na řešení osobních a rodinných záležitostí podle potřeby.

Vítězné firmy si ceny převzaly 28. října 2014 v čelákovickém kulturním domě během večera s předáním čestného občanství města Čelákovice.

Stáhněte si tiskovou zprávu s výsledky soutěže.

Soutěž pro firmy leták
Stáhněte si leták (pdf)

Přihlašte se k odběru newsletteru

Chcete být informováni o tom, co pro vás ROUTA připravuje? Co je u nás nového, jaké aktivity plánujeme pro děti, pro rodiče, pro celé rodiny? Přihlašte se k odběru newsletteru, který vám poskytne přehled všech novinek.