Mobilní a SOS služba

Služby péče o děti

Služby péče o děti navazovaly na předchozí projekt a v rámci projektu Slaďování rodiny a práce – šance pro Čelákovice byly poskytovány od 1. září 2013 do konce školního roku 2013/2014. Díky podpoře Evropského sociálního fondu byly tyto projektové služby bezplatné.

Poslechněte si reportáž Českého rozhlasu o odpoledním útočišti ROUTA z ledna 2014.

Děti v odpoledním útočišti

Inovativní služby péče o děti

Zaměstnaným rodičům  nebo těm, kteří se připravovali k návratu na pracovní trh, projekt nabízel tři typy služeb:

Odpolední útočiště

Otevřeno pondělí – pátek 15:30 – 19:00 hod (nepravidelně nabízíme i celodenní provoz v průběhu letních prázdnin)

Odpolední útočiště bylo určeno dětem, které již navštěvovaly mateřskou nebo základní školu (2,5 - 10 let). Děti přivedla mobilní služba a my jsme se o ně postarali v době po uzavření MŠ a ZŠ, než rodiče dorazili ze zaměstnání. Převod k nám jsme zařídili i při nenadálé události, jako je zpoždění vlaku nebo práce přesčas.

Nepravidelné krátkodobé hlídání dětí

Vždy ve středu 7:30 – 15:00 hod jsme nabízeli hlídání dětí od 2 let, které dosud nenavštěvovalyí mateřskou školku. Služba byla určena rodičům před ukončením rodičovské dovolené, kteří potřebovali čas na  pracovní pohovory, úřady nebo využití Infocentra.

Doprovodná služba

Jednalo se o hlídání dětí rodičů, kteří se účastnili vzdělávacích aktivit projektu nebo využívají individuálního poradenství.

 

Mobilní a S.O.S služba

Tato služba zajišťovala převod dětí z MŠ a ZŠ do Routy, odpoledního útočiště v prostorách Mateřského centra. Do konce školního roku 2013/2014 byla poskytována díky projektu zdarma. 

Mobilní služba - na základě předchozí rezervace

S.O.S. služba - v případě nenadálé události na straně rodiče

 Služba převádění dětí

Jak se ke službě přihlásit

V Infocentru Rodina a práce rodiče podepsali dohodu o poskytování služby a souhlas s vyzvedáváním jejich dítěte/dětí. Obdrželi pravidla hlídání, vizitku s důležitými kontakty na nás a osvědčení o zapojení do S.O.S. služby.

 

Přihlašte se k odběru newsletteru

Chcete být informováni o tom, co pro vás ROUTA připravuje? Co je u nás nového, jaké aktivity plánujeme pro děti, pro rodiče, pro celé rodiny? Přihlašte se k odběru newsletteru, který vám poskytne přehled všech novinek.