Dobročinný obchod

Po vzoru anglických charity shops jsme se rozhodli v květnu 2016 otevřít náš Dobročinný obchod. Ve světě se jedná o zažitý způsob získávání finančních prostředků. Sortiment těchto obchodů sestává výhradně z darů veřejnosti. Zisky jdou po uhrazení provozních nákladů na sociální účel. U nás je tímto účelem dofinancování sociálně aktivizačních služeb a materiální pomoci pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi z Čelákovic a okolí. Smyslem je pomoc rodinám s problémy, které nejsou samy schopny překonat, a předcházet tak negativním vlivům na rodiny i jejich okolí.

Náš Dobročinný obchod najdete na zahradě ROUTY, Sedláčkova 107, Čelákovice

V obchůdku máme teď zavřeno, využíváme ho jako sklad pomoci pro ukrajinské rodiny. O jeho znovu otevření Vás budeme včas informovat.

V současné době poptáváme pro ukrajinské děti školní potřeby. Sledujte naše FCB stránky, kde zveřejňujeme aktuální poptávky. Děkujeme.

Jak nám můžete pomoci?

Přijďte si nakoupit!


Naším primárním cílem je získat finanční prostředky prodejem použitých i nových věcí. Zboží prodáváme za velmi příznivé ceny.


Rodinám v tíživé sociální situaci poskytujeme přímou pomoc z přebytků obchůdku.


Přijďte si nakoupit k nám do kamenného obchůdku nebo na naši Facebookovou stránku v jednotlivých prodejních albech.Darujte nám:

  • dárkové předměty

  • oblečení pro děti i dospělé

  • hračky a potřeby pro děti

  • knihy (hlavně dětské a povinnou četbu)

  • módní doplňky - kabelky

  • sportovní potřeby

  • domácí potřeby a textilPřijímáme věci funkční, čisté, vyprané, prostě takové, jaké byste si sami rádi koupili.

Kontaktní osoba: Dominika Fijalová, 721 355 798

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Jde 100 % částky na sociální účely?

Snažíme se chovat co nejekonomičtěji. Z celkových získaných prostředků je ale potřeba zaplatit provozní náklady. Vše ostatní je použito na sociální účely. My jsme se zaměřili na dofinancování sociálně aktivizačních služeb a materiální pomoci pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi z Čelákovic a okolí. V obchodě pracují ženy, na jejichž zaměstnání jsme získali dotaci, nebo neplacení dobrovolníci, a tak nám v tomto ohledu nevznikají žádné další náklady. Položky na prodej jsou získávány zdarma. Rodinám v tíživé sociální situaci poskytujeme přímou pomoc z výnosu obchůdku.