LEGENDA

V temných časech, kdy ještě po zemi běhali draci a elfové, v tomto městě pobýval velevážený rod upírů. Ačkoliv většina upírských rodů v Evropě patřila k těm zlým a všichni se jich báli, ti čelákovičtí byli vždy mírumilovní a smrtelníkům rádi pomáhali. Přesto se od lidí způsobem života i vzhledem zásadně lišili, a proto je taky každý na ulici bezpečně poznal.

Novinkou pro vás, moderní lidi, zřejmě bude, že čelákovičtí upíři nebyli nesmrtelní. Proto se také kostra jednoho z nich našla v Čelákovicích, jak jistě víte. Tito upíři ale měli další a další potomky. Někteří takoví žijí i v dnešní době mezi námi. Můžete jimi být klidně i vy! Novodobí upíři totiž často ani netuší, že upíry vlastně jsou, nebo se to snaží před svým okolím skrývat. Jinak by se jich přeci každý bál.

Svaz upírů tedy vymyslel speciální test, jak poznat, kdo upír je, a kdo není. Ten si můžete vyzkoušet i vy. Stačí si vzít obyčejné zrcátko a říct zaklínadlo: „Upíre, ukaž se!“ Jestli se vidíte stále v odraze, upíry nejste. Pokud z odrazu ale náhle zmizíte, jste dávnými potomky upírského rodu Čelákovických. Ti dostali mimochodem jméno z toho důvodu, že měli pořád nakrabacené čelo, a k tomu velké špičaté uši. Tak se od dnešního dne dobře rozhlížejte kolem sebe, jestli podle čela a uší nějakého upíra nepoznáte.


Legenda ke stažení