SKOTSKO 2023 

Tajemné Skotsko


Osmidenní pobyt s ubytováním v okolí Edinburghu a prohlídkou toho nejzajímavějšího, co tato krásná a svérázná země nabízí - skotskou vysočinu s jezerem Loch Ness.

Doprava zájezdovým autobusem. Ubytování v rodinách s plnou penzí.

 

Cena:  14.350,- Kč za žáka

Termín: 16.06. až 23.06.2023

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v podvečer, cesta non-stop do Amsterdamu.

2. den: Amsterdam - dle časových možností krátká prohlídka města, nalodění na trajekt do Newcastlu, noční plavba do Velké Británie, 4 lůžkové kajuty.

3. den: Přejezd do Skotska, zastávka na hranicích, kde se nachází takzvaný "Skotský kámen". Skotské pomezí a zastávka v městečku Jedburg s mohutným hradem a domem spojeným s Marií Stuartovnou. Návštěva městečka Melrose, kde je pochováno srdce Roberta Bruce. V podvečer ubytování v rodinách.

4. den: Prohlídka Edinburghu. Skotská metropole je považována za jedno z nejkrásněji položených měst. Historický hrad z 11. století, katedrála, procházka po Royal Mile ke královskému paláci, oficiální rezidenci britské královny - Palace of Holyrood. Princess Street – hlavní nákupní třída. V případě příznivého počasí výstup na Artušovo Sedlo nebo Calton Hill.

5. den: Celodenní výlet na sever Skotska, do skotské Highlands, cestou zastávka u hrobu Rob Roye, známé vřesoviště Rannoch Moor, údolí Glencoe, Fort William ležící pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis, zastávka u Neptunových schodů, Fort Augustus, zřícenina hradu Urquhart na břehu nejhlubšího skotského jezera Loch Ness, městečko Drumnadrochit zasvěcené Nessie, návrat přes Inverness do Edinburghu.

6. den: Návštěva Stirlingu - hrad tyčící se na skále nad důležitou křižovatkou cest nazývaný "klíč ke Skotsku" a Wallace Monument připomínající skotského národního hrdinu Williama Wallace. Prohlídka St. Andrews - univerzitní město a kolébka golfu.

7. den: Odjezd z ubytování. Na hranicích s Anglií zastávka v městečku Gretna Green, kde až do roku 1856 místní kovář tajně oddával mladé páry z Anglie, zastávka u Hadriánova valu - památka z doby římského impéria. Přejezd do Newcastlu. Navečer noční plavba trajektem do Amsterdamu (4 lůžkové kajuty).

8. den: Přejezd Holandska a Německa. Návrat do místa odjezdu v pozdních večerních hodinách.

 

 

Cena obsahuje:

Výše uvedený program. Služby turistického průvodce po celou dobu zájezdu. Pracovní listy, týmové soutěže a jejich vyhodnocení. Dopravu zájezdovým autobusem s možností občerstvení, trajekt Amsterdam – Newcastle včetně ubytování ve 4 lůžkových kajutách tam i zpět. 4x ubytování v rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčku). Pojištění CK proti úpadku. Pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění zrušení účasti na zájezdu (stornopoplatků), asistenční služby v zahraničí, poškození nebo ztráta dokladů a pojištění odpovědnosti cestujících.

 

Cena neobsahuje:

Vstupné do turistických atrakcí, muzeí, sportovních zařízení, kulturních a historických objektů, rovněž jízdné ve veřejné dopravě. Cena dále neobsahuje případné příplatky za požadovanou dietní stravu.

 

Doporučené kapesné: 25 až 35 GBP, částka na vstupné bude upřesněna dle konečného výběru navštívených atrakcí.


ZÁJEZD DO SKOTSKA S ROUTOU 2023