Patron - podpora pro potřebné - doporučujeme

Online sbírka na podporu dětí, které potřebují pomoc.

 

Alenka je vymodlená čtyřletá holčička, o kterou se její otec nikdy příliš nestaral. Byl to alkoholik s vleklými psychickými problémy, který Alenku i její maminku psychicky i fyzicky týral. Nakonec utekly do azylového domu, kde společně začínají nový život. I když maminka pracuje na plný úvazek, nemůže Alence dopřát vše, co by chtěla. Obrátila se proto na projekt PATRON, který pomáhá zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem v celé České republice. Díky štědrým dárcům se nám podařilo pro Alenku vybrat dostatek finančních prostředků na zaplacení školních obědů a školného ve školce.

 

Petra žije se svými dvěma dětmi, osmiletou Emilkou a desetiletým Alexem, v pronajatém bytě 1+1. Své děti vychovává sama, otec na ně nepřispívá. V minulosti Petra onemocněla pneumokokovou meningitidou a upadla do kómatu. Protože nemá nikoho, kdo by se jí o děti postaral, museli Emilka s Alexem strávit nějaký čas v dětském domově. Nyní jsou zase všichni spolu. Pneumokoková meningitida však na Petře zanechala trvalé následky. Byl jí vyměřen invalidního důchod 1. stupně a jiný příjem nemá. Navíc se zákeřnou nemocí bojuje také její dcerka Emilka. Trpí autoimunitní hepatitidou a musí brát velké množství léků. Po zaplacení nutných výdajů na Emilčinu léčbu a uhrazení základních životních potřeb už Petře nezbývají žádné finanční prostředky. Svým dětem tak nemůže pořídit ani školní výbavu. Díky online finanční sbírce se PATRONovi podařilo vybrat dostatečný obnos peněz, ze kterých jsme pro obě děti nakoupili školní potřeby (batohy, vybavené penály a výtvarné potřeby).

 

Tyto příběhy demonstrují práci PATRONa. PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem a cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám v celé České republice. Jádrem naší práce je zveřejňování příběhů dětí, které neměli v životě štěstí. Pro každé dítě a jeho příběh se snažíme získat finanční prostředky, které by pokryly jeho konkrétní potřeby. Takovými potřebami mohou být zdravotní pomůcky, sportovní vybavení, uhrazení zájmového kroužku nebo vzdělávání, ale i další pomoc rodinám s dětmi v nouzi. Na cílovou částku se libovolným příspěvkem skládá více jednotlivců. Pracovníci projektu PATRON poctivě ověřují všechny informace o rodině a dítěti a garantují tak pravdivost příběhu.

 

Každý může do projektu přihlásit příběh dítěte a stát se patronem (osobou, která se zaručí za pravdivost příběhu), stačí k tomu pouze souhlas zákonného zástupce. Mezi našimi patrony máme učitele, vedoucí zájmových kroužků, pracovníky neziskových organizací, pracovníky OSPODu nebo rodinné přátele.

 

Máte-li v okolí dítě, které potřebuje pomoci, nenechávejte si to pro sebe. Znáte rodinu, která si nemůže dovolit zaplatit zdravotní pomůcku pro svého syna? Nechodí Vaše dcera na obědy do školní jídelny, protože na to nezbývají peníze? Podělte se s námi o příběhy a pomozte nám vrátit dětem naději na lepší zítřky.

Pomůžeme!


INFO@PATRONDETI.CZ

Podrobné informace na: https://patrondeti.cz/