Vítáme Vás u našeho podcastu, kde Vám Jana Luhanová prostřednictvím rozhovorů se zajímavými hosty přiblíží vždy nějakou oblast náhradní rodinné péče. 

Podcast mohl vzniknout díky dotačnímu programu Rodina MPSV. 

Cesta k náhradnímu rodičovství aneb co nás čeká
v přípravách

8. 7. 2024

Pozvání tentokrát přijala psychoterapeutka a lektorka Veronika Karoušová.

Veronika v současné době působí v Centru psychologicko-sociálního poradenství Středočeského kraje jako vedoucí Náhradní rodinné péče, lektorka a konzultantka připrav pro budoucí náhradní rodiče pro Středočeský kraj. A právě o přípravných kurzech pro budoucí náhradní rodiče jsme si povídaly. 

Duhová rodina aneb když pečují dva tátové

22. 11. 2023

Dnes Jana u mikrofonu přivítala adoptivního tatínka Igora Rolínka. 

Igor se narodil v Praze, ale v současné době už několik let žije v domku za Prahou, který si postavili společně se svým partnerem. Posledních 5 let tam s nimi žije také osvojená dcera Anetka. A protože koncept duhové rodiny stále není v naší společnosti zcela běžným jevem, povídali si s Janou právě o jeho zkušenosti s adopcí. 

Nejkrásnější je předávat vymazlené dítě

19. 10. 2023

Dnešním hostem byla klíčová pracovnice pro pěstounské rodiny a pěstounka  na přechodnou dobu Martina Šplíchalová. 

Martina od roku 2017 pracuje jako tzv. „profesionální pěstoun“ – tedy pěstounka péče na přechodnou dobu. Co vše to znamená, jaké je rozloučit se s dítětem?  Z jakých rodin děti přichází? To vše a mnoho dalšího se v rozhovoru dozvíte.

Arteterapie aneb když malování léčí

7. 8. 2023

Pozvání tentokrát přijala arteterapeutka a lektorka Gabriela Adášková.

Gábina má více než dvacetiletou praxi jako maminka a pěstounka. Vystudovala sociální práci a na JU v Českých Budějovicích také Arteterapii. Postupně přijala s manželem ke svým 3 biologickým dětem další 4 děti do pěstounské péče. A co se v rozhovoru dozvíte? Co je to arteterapie, komu a jak pomáhá? A je terapie hliněného pole tvorba keramiky? 

O pěstounské péči aneb dvanáct dětí do tuctu

28. 6. 2023

Hostem prvního Routcastu byla pěstounka Jana Frantíková.

Jana je maminkou biologickou, ale i pěstounskou. Pět dětí se jim s manželem narodilo a sedmi dětem poskytli pěstounskou péči. Je autorkou a spoluautorkou několika publikací zaměřených na problematiku ohrožených dětí. Své mnohaleté zkušenosti maminky-pěstounky předává na seminářích a besedách náhradním rodičům, odborníkům a veřejnosti.