Vítáme Vás u našeho podcastu, kde Vám Jana Luhanová prostřednictvím rozhovorů se zajímavými hosty přiblíží vždy nějakou oblast náhradní rodinné péče. 

Podcast mohl vzniknout díky dotačnímu programu Rodina MPSV. 

Duhová rodina aneb když pečují dva tátové

22. 11. 2023

Dnes Jana u mikrofonu přivítala adoptivního tatínka Igora Rolínka. 

Igor se narodil v Praze, ale v současné době už několik let žije v domku za Prahou, který si postavili společně se svým partnerem. Posledních 5 let tam s nimi žije také osvojená dcera Anetka. A protože koncept duhové rodiny stále není v naší společnosti zcela běžným jevem, povídali si s Janou právě o jeho zkušenosti s adopcí. 

Nejkrásnější je předávat vymazlené dítě

19. 10. 2023

Dnešním hostem byla klíčová pracovnice pro pěstounské rodiny a pěstounka  na přechodnou dobu Martina Šplíchalová. 

Martina od roku 2017 pracuje jako tzv. „profesionální pěstoun“ – tedy pěstounka péče na přechodnou dobu. Co vše to znamená, jaké je rozloučit se s dítětem?  Z jakých rodin děti přichází? To vše a mnoho dalšího se v rozhovoru dozvíte.

Arteterapie aneb když malování léčí

7. 8. 2023

Pozvání tentokrát přijala arteterapeutka a lektorka Gabriela Adášková.

Gábina má více než dvacetiletou praxi jako maminka a pěstounka. Vystudovala sociální práci a na JU v Českých Budějovicích také Arteterapii. Postupně přijala s manželem ke svým 3 biologickým dětem další 4 děti do pěstounské péče. A co se v rozhovoru dozvíte? Co je to arteterapie, komu a jak pomáhá? A je terapie hliněného pole tvorba keramiky? 

O pěstounské péči aneb dvanáct dětí do tuctu

28. 6. 2023

Hostem prvního Routcastu byla pěstounka Jana Frantíková.

Jana je maminkou biologickou, ale i pěstounskou. Pět dětí se jim s manželem narodilo a sedmi dětem poskytli pěstounskou péči. Je autorkou a spoluautorkou několika publikací zaměřených na problematiku ohrožených dětí. Své mnohaleté zkušenosti maminky-pěstounky předává na seminářích a besedách náhradním rodičům, odborníkům a veřejnosti.